Ev alırken elektromanyetik alan değerine dikkat!

Elektromanyetik alan ölçümü

Zekeriyaköy semtinde villa satın almayı düşünen bir müşterimiz, civardaki enerji nakil hatları ve baz istasyonu kaynaklı elektromanyetik alan seviyesini merak ederek bizlere ulaştı. Elektromanyetik radyasyon konusunda BTK’dan resmi yetki belgeli uzmanlarımız tarafından gerçekleştirilen elektriksel alan ölçümü ve manyetik alan ölçümü ile risk seviyesini tespit ederek raporladık.

Sizler de emlak yatırımlarınız öncesi, uzun dönem maruz kalacağınız elektromanyetik alan değerlerini emr ölçümü sayesinde öğrenebilir ve sağlıksız bir ev ya da ofis tercihi yapmaktan kaçınabilirsiniz.

Yine İstanbul Bahçelievler semtinde yer alan bir konutun balkonuna komşu şekilde konumlandırılmış bir baz istasyonu antenini aşağıdaki fotoğrafta görebilirsiniz. Binanın dış cephe rengine boyanarak kamufle edilen baz istasyonu anteninin, evde oluşturduğu elektromanyetik alan seviyesinin ölçümünü resmi ölçüm yetki belgesi bulunan uzmanlarımız gerçekleştirdi. Türkiye’de BTK tarafından belirtilen limit değerlerden yüksek çıkması durumunda BTK’ya yine resmi raporlama yapılarak BTK’nın incelemesi talep edilebilmektedir. Ardından BTK baz istasyonunun taşınması yönünde karar verebilmektedir.

Ayrıca firmamız, baz istasyonu taşınma talebi davalarında da bilirkişi olarak yer alabilmektedir.

Baz istasyonu radyasyon ölçümü hizmeti

Siz de Elektromanyetik radyasyon ölçümü hizmeti ile baz istasyonu radyasyonun öğrenin!

İletişim Bilgilerimiz:

Electrosense – Elektromanyetik alan ölçümü hizmetleri

www.electrosense.com.tr

Telefon: 0216 415 80 87

E-mail: electrosense@electrosense.com.tr