Uçak ikazda bir ilk, Luxsolar LXS-One

Luxsolar LXS-one düşük yoğunluklu uçak ikaz lambası sistemi

2007 senesinden itibaren DEMOS olarak sunduğumuz uçak ikaz lambası sistemlerimize bir ek olarak İtalyan partnerimiz Luxsolar’ın LXS-One modelini de ekledik. Uçak ikaz lambası konusunda Türkiye’de en çok satış yapan firma olmamızın yanı sıra tüm asma köprülerin ve aynı zamanda birçok otel, sanayi bacası, vinç, rüzgar türbini, telekom kulesinin de uçak ikaz sistemi tedarikçisi olduk.

Sürekli daha ileri teknoloji ürünleri Türkiye’ye kazandırmaya çalışan DEMOS, şimdi de Luxsolar’ın en son geliştirdiği teknoloji ürünü olan LXS-One modelini müşterilerine sunuyor. LXS-One sadece 1 adet led içeriyor.  Sadece 260 gram ağırlığında ve sadece 0,4 watt enerji tüketiyor (Type-A için). ICAO sertifikalı ve düşük yoğunluklu uçak ikaz lambası olan LXS-One, kendi alanında rakiplerinden ayrışarak öne çıkıyor. Hem çok hafif, hem rekor derecede az enerji harcıyor hem de daha ekonomik.

Luxsolar LXS-one modeli ile ilgili daha fazla bilgiye ulaşmak için bize ulaşabilirsiniz.

  • Tel: 0216 415 80 87
  • E-mail: demos@demos.com.tr

Baz istasyonlarına özel cold shrink tube

Wetra WCS01 boğumlu cold shrink tube

3G ve 4G baz istasyonlarından anten girişlerinin çok dar aralıklarla yer almasından dolayı çamur bant ile izolasyon sağlamak sağlıklı bir netice verememektedir. Bu nedenle anten – jumper kablo bağlantısında, kolayca ve kusursuzca izolasyon sağlayabilen cold shrink tube kullanımı ideal çözümdür. Kendi tescilli ve operatörlerden onaylı markamız olan Wetra cold shrink tube ile beraber yine onaylı Cotran marka cold shrink tube ürünlerini müşterilerimize sağlıyoruz.

Elektromanyetik alan ölçümü hizmeti sunuyoruz

Elektromanyetik alan ölçümü hizmeti veren firma, Electrosense

2013/35/EU sayılı Avrupa Birliği direktifine uygun çalışma ortamları için, çalışanların maruz kaldıkları elektriksel alan ve manyetik alan kısaca, elektromanyetik alan ölçümü yapılmalıdır.

Birçok kurumsal firmanın ofis alanında veya üretim hattında elektromanyetik radyasyon ölçümü yaparak, çalışma esnasında maruz kaldıkları elektromanyetik alan şiddetini tespit ediyoruz. Ayrıca diğer kaynaklar olarak, civardaki indoor/outdoor baz istasyonu etkisini, yüksek veya orta gerilim hattı etkisini de ölçümleyerek ICNIRP limit değerleri ile kıyaslıyoruz.

Wetra Fiber Optik Test Cihazları

Wetra OTDR fiber optik test cihazı

Fiber optik kablolar, patch cord kabloların hem kalite kontrolünü yapmak hem de kırık vb. problemlerini tespit etmek için kullanılması gereken test ve ölçüm cihazlarını Wetra markamız ile sağlıyoruz. OTDR, Optik Lazer ışık kaynağı, Fiber Optik Powermetre, Fiber optik kablo hata bulucu (kalem tipi), Fiber optik kablo kırık ek cihazı (Fusion splicer) gibi ürünlerin tamamını bulabileceğiniz web sitemizin adresi aşağıdaki şekildedir:

www.wetrafiber.com.tr

Wetra Fiber Optik Test ve Ölçüm Cihazları. Fiber optik kablo için otdr, powermetre, lazer ışık kaynağı

Wetra Fiber Optik Test ve Ölçüm Cihazları. Fiber optik kablo için otdr, powermetre, lazer ışık kaynağı

Ofis ve Fabrikalarda elektromanyetik radyasyon ölçümü hizmeti veriyoruz

Elektromanyetik radyasyon ölçümü

Ofislerde, fabrikalarda, laboratuvarlarda kısacası her türlü çalışma alanında çok sayıda elektronik cihazın etkisi altındayız. Bu cihazların oluşturduğu elektromanyetik radyasyon seviyesinin uluslararası otorite olan ICNIRP limit değerlerinin altında olması gerekir. Çalışma ortamında, personelin maruz kaldığı elektriksel alan ve manyetik alan etkisini ölçerek, ICNIRP değerleri ile kıyaslıyoruz. Eğer problemli noktalar varsa tespit ederek, alınabilecek önlemler ile ilgili bilgilendirme yapıyoruz.

elektromanyetik_alan_olcumu_radyasyon_electrosense_akkim1

 

elektromanyetik_alan_olcumu_radyasyon_electrosense_akkim2

Çimsa, Luxsolar orta yoğunluklu uçak ikaz lambalarını tercih etti

Luxsolar orta yoğunluklu uçak ikaz lambası

Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen çimento üreticilerinden Çimsa, Niğde’de yer alan çimento fabrikasındaki bacalar için Luxsolar MIOL-B orta yoğunluklu uçak ikaz lambası sistemini tercih etti. 45 metre ile 105 metre arasındaki yüksekliklere sahip noktalarda kullanılması tavsiye edilen orta yoğunluklu uçak ikaz lambalarının kullanımı, Türkiye ve uluslararası sivil havacılık mevzuatına tam uygunluk açısından önemlidir.

Ofislerde elektromanyetik alan ölçümü, isg ortam ölçümü

Electrosense elektromanyetik alan ölçümü hizmeti veriyor

İSG – İş sağlığı ve güvenliği ortam ölçümleri kapsamında gürültü, toz, ışık, yüksekten düşme, yangın vb. parametreler geleneksel olarak ölçülmektedir. Avrupa Birliği’nde yayınlanan 2013/35/EU adlı yönetmelik ile çalışma ortamında personellerin maruz kaldıkları elektriksel alan ve manyetik alan da ölçülmesi gereken parametrelerden biri olmuştur. İstanbul’da bir bilişim firmasının ofisinde gerçekleştirdiğimiz elektromanyetik alan ölçümü hizmetine dair fotoğrafları aşağıda bulabilirsiniz. Ofis ortamında bulunan wi-fi kablosuz ağların etkisi, elektrik panoları ve IT odasında bulunan serverın etkisi ölçülmüştür. Ayrıca dışarıdan gelen baz istasyonu etkisi de elektromanyetik radyasyon ölçümlerinde göz önünde bulundurulmuştur.

elektromanyetik_alan_olcumu_radyasyon_electrosense3

elektromanyetik_alan_olcumu_radyasyon_electrosense4

 

elektromanyetik_alan_olcumu_radyasyon_electrosense2

ICAO sertifikalı uçak ikaz lambalarımız ile Türkiye hava trafiği daha güvenli

ICAO sertifikalı uçak ikaz lambaları

Uçaklar, helikopter, insansız hava araçları (İHA ya da diğer adıyla Dronelar) açısından çarpışma riski bulunan yüksek yapılar, yüksek residence binaları, gökdelenler, enerji santrali bacaları, vinçler, rüzgar türbinleri, köprüler, yüksek gerilim hattı kabloları vb. noktaları görünür hale getirmek için ICAO yönetmeliğine uygun uçak ikaz lambaları kullanılması gerekmektedir.