İç mekan hava kalitesi ölçüm cihazı, Air Mentor Demos ile Türkiye’de

iç mekan indoor hava kalitesi ölçümü cihazı Air Mentor

İnsan sağlığı üzerinde önemli etkileri olan iç mekan / indoor hava kalitesi konusunda aşağıda belirtilen 6 temel parametre bulunmaktadır. Air Mentor-2 cihazı; bu parametreleri evde, ofiste, okulda, hastanede, fitness spor salonunda vb tüm kapalı alanlarda sürekli olarak ölçerek, mobil telefon uygulaması ya da bilgisayar arayüzü ile değerleri anlık olarak gösterebilmekte ve arşivleyebilmektedir.

  • CO2
  • PM2.5
  • PM10
  • TVOC (Uçucu organik bileşenler)
  • Nem
  • Sıcaklık
kapali_mekan_hava_kalitesi_olcum_cihazi_air_mentor_turkiye

Kapalı alanlarda hava kalitesi ölçümü

 

Astım, alerji, akciğer ve solunum yetmezliği, kanser gibi hastalıkları olanlar için ya da bebeği olan ailelerin tercih edebileceği Air Mentor cihazı ile ortamdaki hava kalitesini izleyebilirsiniz. Ayrıca Air Mentor cihazı, hava kalitesi kötü ise, düzeltici aksiyonlar olarak neler yapabileceğinizi de sizlere tavsiye etmektedir.

Air Mentor iç mekan hava kalitesi ölçüm cihazı ile ilgili ayrıntılı bilgilere ulaşabileceğiniz internet sitemizin adresi aşağıda belirtilmiştir.

http://indoorhavakalitesi.com

Orta Yoğunluklu Uçak İkaz Lambası Sistemi Devreye Alma

Luxsolar orta yoğunluklu uçak ikaz lambası sistemi

Bir sanayi şirketi için sağlayacağımız 4 adet orta yoğunluklu uçak ikaz lambası ve bir adet kontrol panosundan oluşan uçak ikaz lambası sistemi ve montaj hizmeti için kontrolleri ve pano montajını atölyemizde gerçekleştirdik.  Yüksekte çalışma eğitim sertifikası olan teknikerlerimizle uçak ikaz lambası sistemi montajını da gerçekleştiriyoruz. Böylelikle uçak ikaz lambası konusunda tedarik ve montaj hizmetini aynı anda vererek anahtar teslim hizmet sunuyoruz.

Uçak ikaz lambası ile ilgili çözümlerimizi bulabileceğiniz web sitemiz: https://ucakikazlambasi.ist

Luxsolar orta yoğunluklu uçak ikaz lambası sistemi

Luxsolar orta yoğunluklu uçak ikaz lambası sistemi

İnovatif Promil Ölçüm Cihazı Türkiye’de

Promil ölçüm cihazı ile alkol seviyesi ölçümü

İnovatif bir ürün ve tasarım daha! Bluetooth aracılığı ile cep telefonu ile haberleşen WearSmith promil ölçüm cihazı, alkol seviyenizi cep telefonunuzdaki uygulama üzerinden size gösterir. Promil seviyesine göre ne kadar sürede promilinizin düşeceğini söyler. Promil seviyenize göre bir karakter imajı göstererek eğlenceli bir sunum yapar ve geçmiş promil seviyelerinizi de kaydeder.

Promil ölçüm cihazı

Alkol seviyesi promil ölçümü

 

İletişim Bilgilerimiz:

Telefon: 0216 415 80 87

E-mail: demos@demos.com.tr

Ev alırken elektromanyetik alan değerine dikkat!

Elektromanyetik alan ölçümü

Zekeriyaköy semtinde villa satın almayı düşünen bir müşterimiz, civardaki enerji nakil hatları ve baz istasyonu kaynaklı elektromanyetik alan seviyesini merak ederek bizlere ulaştı. Elektromanyetik radyasyon konusunda BTK’dan resmi yetki belgeli uzmanlarımız tarafından gerçekleştirilen elektriksel alan ölçümü ve manyetik alan ölçümü ile risk seviyesini tespit ederek raporladık.

Sizler de emlak yatırımlarınız öncesi, uzun dönem maruz kalacağınız elektromanyetik alan değerlerini emr ölçümü sayesinde öğrenebilir ve sağlıksız bir ev ya da ofis tercihi yapmaktan kaçınabilirsiniz.

Yine İstanbul Bahçelievler semtinde yer alan bir konutun balkonuna komşu şekilde konumlandırılmış bir baz istasyonu antenini aşağıdaki fotoğrafta görebilirsiniz. Binanın dış cephe rengine boyanarak kamufle edilen baz istasyonu anteninin, evde oluşturduğu elektromanyetik alan seviyesinin ölçümünü resmi ölçüm yetki belgesi bulunan uzmanlarımız gerçekleştirdi. Türkiye’de BTK tarafından belirtilen limit değerlerden yüksek çıkması durumunda BTK’ya yine resmi raporlama yapılarak BTK’nın incelemesi talep edilebilmektedir. Ardından BTK baz istasyonunun taşınması yönünde karar verebilmektedir.

Ayrıca firmamız, baz istasyonu taşınma talebi davalarında da bilirkişi olarak yer alabilmektedir.

Baz istasyonu radyasyon ölçümü hizmeti

Siz de Elektromanyetik radyasyon ölçümü hizmeti ile baz istasyonu radyasyonun öğrenin!

İletişim Bilgilerimiz:

Electrosense – Elektromanyetik alan ölçümü hizmetleri

www.electrosense.com.tr

Telefon: 0216 415 80 87

E-mail: electrosense@electrosense.com.tr

Elektromanyetik alan ölçümünde uzman marka, Electrosense

Elektromanyetik alan şiddeti ölçümü hizmeti veren firma, Electrosense.

DEMOS’un elektromanyetik alan ölçümü hizmeti konusundaki markası olan Electrosense, BTK’dan yetki belgeli uzmanları ile evlerde, ofislerde, fabrikalarda, vb. ortamlarda elektriksel alan ve manyetik alan seviyesi tespiti yapmaktadır. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve Uluslararası İyonize Olmayan Radyasyondan Korunma Komitesi (ICNIRP) tarafından tanımlanmış limit değerleri ile kıyaslama yaparak bir rapor hazırlanır. Son olarak Electrosense ekibi, problemli alanlarda neler yapılabileceğine dair tavsiyelerde bulunmaktadır.

Trakya Cam Polatlı Tesisi Bacaları için Luxsolar uçak ikaz lambaları

Luxsolar bacalar için uçak ikaz sistemi

Ankara Polatlı’da yer alan Şişecam grubu Trakya Cam firmasının tesisinde Luxsolar uçak ikaz lambaları kullanılacak. Montaj dahil şekilde yaptığımız anlaşma ile Luxsolar uçak ikaz lambalarının tedariğinin yanısıra uzman teknikerlerimiz ile montajı sağlayacağız. Orta yoğunluklu uçak ikaz lambaları ile Şişecam tesisi, ICAO yönetmeliğine uygunluk sağlayacak.

Kaynaklı üretimde elektromanyetik alan ölçümü

Kaynaklı üretim gerçekleştiren fabrikada elektromanyetik alan ölçümü

Borusan Mannesmann firmasına ait boru fabrikasında yer alan kaynaklı (welding) üretim hatlarında Wavecontrol SMP2 emr cihazımız ile birlikte düşük frekans probu ve de genişbant probu kullanarak, ortamdaki elektromanyetik alan şiddeti ölçümü gerçekleştirdik. Electrosense markamız ile gerçekleştirdiğimiz elektromanyetik radyasyon ölçümü hizmeti ile, kaynak işlemi sırasında çalışanların maruz kalabilecekleri elektriksel alan ve manyetik alan seviyelerinin tespiti ve ICNIRP limit değerleri ile karşılaştırması yapıldı.

Borusan Contemporary Elektromanyetik Radyasyon Ölçümü Hizmeti

Ortam elektromanyetik alan şiddeti ölçümü

BorusanContemporary ( Perili Köşk ) binasında ortam elektromanyetik radyasyon ölçümü hizmeti gerçekleştirdik. Hem bina içi elektronik cihazların neden olduğu seviye hem de civardaki baz istasyonu, tv/radyo vericileri, wi-fi ağlar gibi kaynakların neden olduğu elektromanyetik alan ölçümü için Borusan, Electrosense markamızı tercih etti.

Wavecontrol SMP emr cihazı ile elektromanyetik alan ölçümü

Wavecontrol SMP2 emr cihazı ile elektromanyetik radyasyon ölçümü

Uçak ikazda bir ilk, Luxsolar LXS-One

Luxsolar LXS-one düşük yoğunluklu uçak ikaz lambası sistemi

2007 senesinden itibaren DEMOS olarak sunduğumuz uçak ikaz lambası sistemlerimize bir ek olarak İtalyan partnerimiz Luxsolar’ın LXS-One modelini de ekledik. Uçak ikaz lambası konusunda Türkiye’de en çok satış yapan firma olmamızın yanı sıra tüm asma köprülerin ve aynı zamanda birçok otel, sanayi bacası, vinç, rüzgar türbini, telekom kulesinin de uçak ikaz sistemi tedarikçisi olduk.

Sürekli daha ileri teknoloji ürünleri Türkiye’ye kazandırmaya çalışan DEMOS, şimdi de Luxsolar’ın en son geliştirdiği teknoloji ürünü olan LXS-One modelini müşterilerine sunuyor. LXS-One sadece 1 adet led içeriyor.  Sadece 260 gram ağırlığında ve sadece 0,4 watt enerji tüketiyor (Type-A için). ICAO sertifikalı ve düşük yoğunluklu uçak ikaz lambası olan LXS-One, kendi alanında rakiplerinden ayrışarak öne çıkıyor. Hem çok hafif, hem rekor derecede az enerji harcıyor hem de daha ekonomik.

Luxsolar LXS-one modeli ile ilgili daha fazla bilgiye ulaşmak için bize ulaşabilirsiniz.

  • Tel: 0216 415 80 87
  • E-mail: demos@demos.com.tr