Ofis ve Fabrikalarda elektromanyetik radyasyon ölçümü hizmeti veriyoruz

Elektromanyetik radyasyon ölçümü

Ofislerde, fabrikalarda, laboratuvarlarda kısacası her türlü çalışma alanında çok sayıda elektronik cihazın etkisi altındayız. Bu cihazların oluşturduğu elektromanyetik radyasyon seviyesinin uluslararası otorite olan ICNIRP limit değerlerinin altında olması gerekir. Çalışma ortamında, personelin maruz kaldığı elektriksel alan ve manyetik alan etkisini ölçerek, ICNIRP değerleri ile kıyaslıyoruz. Eğer problemli noktalar varsa tespit ederek, alınabilecek önlemler ile ilgili bilgilendirme yapıyoruz.

elektromanyetik_alan_olcumu_radyasyon_electrosense_akkim1

 

elektromanyetik_alan_olcumu_radyasyon_electrosense_akkim2

Çimsa, Luxsolar orta yoğunluklu uçak ikaz lambalarını tercih etti

Luxsolar orta yoğunluklu uçak ikaz lambası

Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen çimento üreticilerinden Çimsa, Niğde’de yer alan çimento fabrikasındaki bacalar için Luxsolar MIOL-B orta yoğunluklu uçak ikaz lambası sistemini tercih etti. 45 metre ile 105 metre arasındaki yüksekliklere sahip noktalarda kullanılması tavsiye edilen orta yoğunluklu uçak ikaz lambalarının kullanımı, Türkiye ve uluslararası sivil havacılık mevzuatına tam uygunluk açısından önemlidir.

Ofislerde elektromanyetik alan ölçümü, isg ortam ölçümü

Electrosense elektromanyetik alan ölçümü hizmeti veriyor

İSG – İş sağlığı ve güvenliği ortam ölçümleri kapsamında gürültü, toz, ışık, yüksekten düşme, yangın vb. parametreler geleneksel olarak ölçülmektedir. Avrupa Birliği’nde yayınlanan 2013/35/EU adlı yönetmelik ile çalışma ortamında personellerin maruz kaldıkları elektriksel alan ve manyetik alan da ölçülmesi gereken parametrelerden biri olmuştur. İstanbul’da bir bilişim firmasının ofisinde gerçekleştirdiğimiz elektromanyetik alan ölçümü hizmetine dair fotoğrafları aşağıda bulabilirsiniz. Ofis ortamında bulunan wi-fi kablosuz ağların etkisi, elektrik panoları ve IT odasında bulunan serverın etkisi ölçülmüştür. Ayrıca dışarıdan gelen baz istasyonu etkisi de elektromanyetik radyasyon ölçümlerinde göz önünde bulundurulmuştur.

elektromanyetik_alan_olcumu_radyasyon_electrosense3

elektromanyetik_alan_olcumu_radyasyon_electrosense4

 

elektromanyetik_alan_olcumu_radyasyon_electrosense2

ICAO sertifikalı uçak ikaz lambalarımız ile Türkiye hava trafiği daha güvenli

ICAO sertifikalı uçak ikaz lambaları

Uçaklar, helikopter, insansız hava araçları (İHA ya da diğer adıyla Dronelar) açısından çarpışma riski bulunan yüksek yapılar, yüksek residence binaları, gökdelenler, enerji santrali bacaları, vinçler, rüzgar türbinleri, köprüler, yüksek gerilim hattı kabloları vb. noktaları görünür hale getirmek için ICAO yönetmeliğine uygun uçak ikaz lambaları kullanılması gerekmektedir.

Tayland’a exproof uçak ikaz lambası sistemi ihracatı gerçekleştirdik

Luxsolar exproof uçak ikaz lambası

Taylan’da yer alan doğalgaz boru hattındaki geçiş istasyonu projesi için exproof yani patlamaya karşı korumalı ATEX sertifikalı orta yoğunluklu ve düşük yoğunluklu uçak ikaz lambalarından oluşan sistemin ihracatını gerçekleştirdik. Demos, sadece Türkiye’de değil tüm dünyada uçak ikaz lambası sistemleri sağlayan lider tedarikçiler arasında bulunuyor.

Uçak ikaz lambaları için özel web sitesi projemiz yayında

ICAO Annex 14 sertifikalı uçak ikaz lambaları

Uçak ikaz lambası sistemi uygulanacak birçok projede; düşük, orta ve yüksek yoğunluklu uçak ikaz lambasından hangi modelin kullanılması gerektiğini tespit etmek uzmanlık gerektirir.

Yeni web sitemiz, https://ucakikazlambasi.ist sayfamızda ICAO Annex 14 yönetmeliği ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan maniaları belirlemek için görsel yardımcılar mevzuatını ayrıntılı şekilde anlatıyor. Yapı yüksekliğine bağlı olarak değişen uçak ikaz lambası türü, adeti ve yerleşim planını tablolar halinde sunuyor.

Uçak ikaz lambası sistemleri ( mania armatürleri ) konusunda her türlü bilgiye erişmek için https://ucakikazlambasi.ist sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Wavecontrol’den Demos’a Satış Ödülü

Elektromanyetik alan şiddeti ölçüm cihazı, Wavecontrol

Wavecontrol’ün en iyi satış gelişimi ödülü sahibi Demos

2009 senesinden beri Barcelona merkezli elektromanyetik alan ölçüm çözümleri üreticisi Wavecontrol’ün Türkiye distribütörü olan Demos, satış grafiğinde gösterdiği hızlı artış ile tüm distribütörler arasında en iyi satış gelişimi ödülünü aldı.

Wavecontrol elektromanyetik radyasyon ölçümü

Wavecontrol SMP2 elektromanyetik alan şiddeti ölçümü

 

Elektromanyetik alan ölçümü konusunda Türkiye’nin en büyük pazar payına sahip tedarikçisi ve çözüm sağlayıcısı olan Demos, 2017 ilk çeyrekte gösterdiği satış rakamları ile Wavecontrol tarafından en iyi satış gelişimi ödülünü Barcelona’da aldı. BTK’dan elektromanyetik alan ölçüm yetki belgesi alan firmaların ortak tercihi olan Wavecontrol SMP2 emr cihazı, kolay kullanım, ekonomik fiyat ve Demos’un satış esnası ve sonrasında verdiği hizmet ile Türkiye’nin emr cihazı markası.

BTK onaylı Wavecontrol emr cihazı

BTK onaylı Wavecontrol emr cihazı

ICAO Annex 14 gereksinimleri için Luxsolar uçak ikaz sistemleri

luxsolar_ucak_ikaz_lambasi_sistemleri1

Sivil Havacılık alanında maniaların belirlenmesinde kullanılması gereken görsel yardımcıların teknik standartlarını tavsiye niteliğinde belirten kurum ICAO’dur. ICAO Annex 14 adlı mevzuatta, yüksekliklere göre farklı ışık yoğunluklarında uçak ikaz lambalarının kullanılması tavsiye edilmektedir. Luxsolar marka uçak ikaz çözümlerimiz, ICAO Annex 14 yönetmeliğinde belirtilen tüm koşullara uygun uçak ikaz lambası çözümleri bulundurmaktadır.